שפחת דאע"ש חושפת: בעקבות עשרות מקרי אונס, נאלצתי להתחתן 16 פעמים

אמל, 31, מהעיר רקקה בסוריה מספרת פרקים מהטרגדיה שלה עם דאעש, ששלטה על חלקים מסוריה בין 2014 ל -2019, לפני שהמדינה האיסלמית הודיעה על תבוסתה, כך שזכרונה נשאר קשור לתקופת שלטון הארגון, עם סצינות, תמונות ופרטים מזעזעים.

אמל חושפת שהתחתנה 16 פעמים בפחות משנה וחצי, בנוסף למקרי אונס רבים, של שפחות ונשים תחת שלטון דאעש, שמטרתן העיקרית לספק את הצרכים של לוחמי הארגון.

אמל מספרת שהיא כמעט מתה 3 פעמים כתוצאה מעינויים ומכות בכל פעם שהיא ניסתה להתנגד להם במהלך האונס שלה. "

דאעש הוציא להורג את שני אחיה של אמל שנשחטו, מה שמגביר עבורה את היקף הטרגדיה והפשע, כמו רוב הסורים, הילדה בת ה -30 איבדה את מרבית משפחתה; אמה, שלושה אחים ושתי אחיות, בזמן שהיא גרה עם אביה הקשיש ברמתה, ירדן, ללא כל מפרנס.

למרות שהאזור הערבי היה עד להופעתם של ארגונים קיצוניים על בסיס דתי, דאעש הבדיל מאחרים על ידי שימוש נרחב בנשים ככלי מלחמה, מצד אחד, הוא מספק את הצרכים של לוחמיו, כמו גם את הפיתוי שלהם למין, וגם באמצעות השימוש בנשים. בפעולה צבאית ישירה, במיוחד בביצוע פעולות התאבדות, כפי שהסביר מרכז הקרטר במחקר שפורסם בשנת 2017, והצביע כי 6,200 נשים ניצלו על ידי דאעש למען פעולות מין ולחימה.

ספאיה לעומת סקס מזדמן

דאעש אוסר על סקס מזדמן (יחסי מין ללא קשר רשמי), מכיוון שהארגון פועל בעיקר בסביבות ערביות בהן יחסי מין פתוחים נחשבים לנושאים אסורים, הוא נקט למושגים ישנים כמו רעיון הספאיה (קיום יחסי מין עם נשות האויב) וג'יהאד הנישואין כדי לספק את רצונם של לוחמיו.

מפקד בדאעש לשעבר מגלה כי לוחמיו כלאו מאות נשים כדי לקיים יחסים מיניים עימן, והם גם הציעו לסוחרי נשים, שפחות למכירה בשווקים.

בנוסף הוא הדגיש כי הארגון התיר את שילוב בין שתי האחיות על מיטה אחת.

ניצול נשים בגיוס

הארגון מנצל נשים בתהליך גיוס ומשיכת גורמים ומספק לארגון משאבי אנוש, וזה נעשה באמצעות מדיה חברתית או מפגש ישיר וניצול הפן הרגשי והפסיכולוגי של האלמנט אליו יש למשוך, בנוסף להקצאת נשים מסוימות למשימות ספציפיות במסגרת זו במסגרת הגדודים המנהלתיים והביטחוניים, כולל גדוד על פי הדיווחים המערביים, אל-חאנסה הכוללת יותר מאלף נשים.

הגדוד עוקב אחר מה שמכונה "גדודי נשים" ומשימתו היא לרדוף אחר נשים באזורים שנשלטים על ידי הארגון לעקוב אחר ענייני המראה והלבוש הרשמיים, לרחף את תרבות הארגון ולהקדיש אותו, על פי מה שדווח על ידי אחת הניצולות, שביקשה מקלט בירדן, תחת כובד הרדיפה והעינויים, והוסיפה: החיילות בארגון עינו אותנו ואיימו עלינו אם נפר את החוקים והכללים שהוטלו עלינו.

!תהיו הראשונים לדעת
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן