מתווך מצרי: עסקת שחרור אסירים באופק, מטה חדש לחמאס במלזיה- אלה תנאי ההסדרה

הנציג המצרי, סמיר גטאס, חשף כי המשא ומתן מתנהל בקהיר בין חמאס, הג'יהאד האיסלאמי וישראל תחת חסות מצרית הגיע להסכם ראשוני לקבל הסדרה לטווח הארוך, בתמורה לא לפגוע במצבורי הנשק של החמאס והגא"פ, ועצירת התנקשויות במנהיגי החמאס והגא"פ.

גטאס הוסיף בהצהרה מיוחדת ל"דוניה אל-ווטן ":" ההסדרה תעשה בהדרגה ולא מיידית, והיא תכלול הרחבת אזור הדייג והגדלת מספר המשאיות
המגיעות לעזה,
בנוסף להתחיל ברצינות במחקרים על מה שנקרא האי המלאכותי, שדה תעופה. ומפעלים ואזורי תעשיה שיוקמו במעבר חאנון / ארז

והוסיף: חמש מדינות ישתתפו בעסקת האסירים שהם מצרים, קטאר, טורקיה, גרמניה ושוודיה, . למעשה מצרים וגרמניה הפעילות ביותר. "

מצד שני, הוא הבהיר כי סוכם לעצור את כל שיגורי הרקטות מרצועת עזה, הפסקת צעדות השיבה, והפסקת פעילות יחידות הבילבול הלילי.
הוא חשף כי לראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, יותר לנסוע, הוא נמצא כרגע בטורקיה, אחר כך יעבור דרך רוסיה, מלזיה וקטאר, אבל אסור לו לעולם להיכנס לאירן.
הוא תיאר את ביקורו המתוכן של הנייה במזליה כחשוב מאוד, והסביר כי מלזיה הקימה קואליציה של ארבע מדינות, שאליהן יעבור מרכז האחים המוסלמים, וחלק מחמאס יעבור לשםוזאת לאחר שסעודיה וקטאר הודיעו כי לא יסכימו לשכן את האחים המוסלמים.

באשר לביקורו של הנייה בקטאר, ציין הוא כי הוא הולך לשם לדון בהמשך מימון כספי, לאחר שקטארים איימו להפסיק בתחילת שנה חדשה, בבקשה מהם להציל את עזה ולהמשיך את התמיכה כספית , והדגיש כי יש הסכמה ישראלית להמשיך הכנסת הכסף מקטאר לעזה.

לפגישה הקרובה בין באשר הנשיא מחמוד עבאס והנשיא עבד אלפתאח א-סיסי, הוא אישר כי זה התבסס על דחיפתו של הנשיא הפלסטיני , בציפייה לדון בנושא הבחירות, ותפקידה של מצרים בתמיכה באופציית הבחירות, בנוסף לאמור על הפוגה ארוכה ואפשרות לשיבוש הבחירות.

הוא הדגיש שמצרים לא ברירת קשורה כלל לבית החולים האמריקני שנמצא בצפון רצועת עזה, והוסיף: "כל הפלגים הפלסטינים ברצועת עזה שטפו את ידיהם בנושא בית החולים , והם ניסו לומר: מצרים הייתה מתווכת, והיא מודעת לבית החולים, אך מצרים הכחישה מכחישים מכל וכל את מערכת היחסים איתה "

הוא סיכם:". חלק מהפלגים רואים את בית החולים האמריקני כמקום מתקדם למודיעין האמריקני , וההסכמה לנוכחותו כעת אינה מתיישבת עם העמדה הפלסטינית הדוחה את המדיניות האמריקאית בנושא הפלסטיני , מירושלים לפליטים כיצד מונעת ארצות הברית סיוע לבתי החולים בירושלים , בתקופה שהיא מסכימה הקמת בית חולים אמריקני ב צועה וחמאס מסכים לכך.

!תהיו הראשונים לדעת

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן