קהיר: פגישת פיסגה בין איסמעיל הנייה (חמאס) לבין זיאד אל-נחלה (הגא"פ)

הודעה לעיתונות שפרסמה חמאס והג'יהאד האיסלאמי

הנהגת שתי התנועות קיימה ביום שלישי בערב ישיבה חשובה בעיר הבירה המצרית קהיר, שנמשכה למעלה מחמש שעות בראשות מנהיגי שתי התנועות, איסמעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, וזיאד אל-נחלה, מזכ"ל תנועת הג'יהאד האיסלאמי ודנו במהלך הישיבה סוגיות רבות משימה ברמה הלאומית והקשר הדו-צדדי האסטרטגי בין שתי התנועות.
בפגישה נסקרו הסכנות הנשקפות לנושא הפלסטיני לאור ניסיונות החיסולים, התמודדות עם עסקת המאה, והצעדים הישראלים לייהד את ירושלים ולשלוט במסגד אל אקצה. הניסיון לסיים את סוגיית הפליטים וזכותם לחזור למולדתם, כמו גם צעדים לשליטה בגדה המערבית הכבושה באמצעות התנחלויות, רק לאחרונה הייתה ההכרזה על שכונת ההתיישבות חדשה בעיר חברון

שתי ההנהגות נפסקו גם לפני המאבקים וההקרבה של האסירים בבתי הכלא הישראליים ותנאיהם הקשים ודרכיהם לשחרר אותם ממשפחות מצד אחד ולסיים את סבלם ותומכים במאבקיהם בתוך בתי הכלא
הפגישה כללה שיחה מעמיקה על מצב הפליטים במחנות הפליטים, והדגישה את זכותם האיתנה לחזור לבתיהם, והפגישה הביעה גם את הזדהותם ועמידה עם שייח 'אל אקצה שייח' ראאד סלאח.
שתי ההנהגות דנו בתוקפנות שנערכה לאחרונה ברצועת עזה, שהחלה בהתנקשות במפקד בגדודי אל-קודס, בהאאא אבו אל-עטאא, וניסיון ההתנקשות בחבר הלשכה המדינית של הג'יהאד האיסלאמי בדמשק, המפקד אכרם אל-עג'ורי.

הישיבה דנה גם במצב הפנים-פלסטיני וההתפתחויות הקשורות לקיום בחירות, ושתי ההנהגות הדגישו את הצורך להפעיל את כל המאמצים להשבת אחדותו של העם הפלסטיני להתמודד עם האתגרים העומדים בפני הסוגיה הפלסטינית באופן המחייב את דאגה לעם הפלסטיני.

ג. על בסיס דמוקרטי לייצוג הכלל הלאומי הפלסטיני ולפיתוח אסטרטגיה לאומית מאוחדת להגנה על היבשת הפלסטינית.
המשתתפים דנו במאמצים הלאומיים במסגרת צעדות השיבה ושבירת המצור ובמאמצים פופולריים וציבוריים שונים בעזה ובגדה המערבית להתמודד עם תוכניות האויב, ולהבטיח את מעורבות המוני העם הפלסטיני שלנו בעימות אתו.
שתי ההנהגות הודו גם לרפובליקה הערבית של מצרים על קריאתה האדיבה ועל תפקידה בשיקום האחדות הלאומית הפלסטינית, סיום החלוקה ועצירת התוקפנות הציונית החוזרת ונשנית כלפי העם הפלסטיני ברצועת עזה.
תנועת ההתנגדות האיסלאמית

!תהיו הראשונים לדעת
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן