צפו: מזעזע אמא כורדית סוחבת את גופת בתה הקטנה ובוכה לעולם תעזרו לי

הכורדים הסורים, שנבגדו על ידי ארה"ב, נאבקים על הפסקת הפלישה הטורקית כאשר אלפי אזרחים נמלטים מהפצצות אוויר והפגזות שהעמיקו את החששות ממשבר הומניטרי וטיהור אתני של העם הכורדי על ידי טורקיה וסביבתו.

הרשויות הכורדיות אומרות כי קרוב ל -200,000 בני אדם נעקרו מהתקפה של טורקיה.

מאז הפלישה הטורקית לאזורים הכורדיים בצפון סוריה, נראו אזרחים נוטשים את בתיהם, בכלי רכב או ברגל כשחפציהם על גבם.

על פי נתוני המצפה הסורי לזכויות אדם, מניין ההרוגים האזרחי מההתקפה של טורקיה בצפון סוריה עלה ל -30 איש. בנוסף נהרגו 74 לוחמים בהובלת כורדים.

מכונית תופת התפוצצה סמוך לבית סוהר המחזיק מחבלים של דאעש ביום שישי אחר הצהריים. הכוחות הסורים הדמוקרטיים בהנהגת כורדית מיהרו לחיזוק כלא תגבורת צבאית בכדי למנוע מחמלי דאעש לברוח.

בית החולים של תל אבד נסגר לאחר שרוב צוותו עזב את המקום. "הצוות שלנו בתל אבד היה עד לעיירה שהייתה פעם מלאת חיים, שוממה", אמר רוברט אונוס, מנהל החירום של מדקינס סנס פריירס בסוריה.

הפלישה הוקעה באופן נרחב ברחבי העולם, כאשר מנהיגי אירופה והנשיא טראמפ הזהירו את ארדואן מפני תקיפת סוריה.

הנשיא טראמפ ניסה להצדיק את האור הירוק שחונן לדיקטטור ארדואן המניע את כוחות ארה"ב החוצה בשינוי מדיניות חוץ פתאומית, שנראה כבגידה בוטה, תוך שהוא מפקיר את שותפיו הצבאיים הוותיקים שנלחמו בדאעש.

הדיווחים על הלחימה, כמו גם הדאגות לגורלם של כ -11,000 מחבלים עם מעצר דאעש ובני משפחותיהם, הובילו ביקורת על המתקפה הטורקית בוושינגטון, שם הנשיא נמצא תחת לחץ הולך וגובר להניח קווים אדומים עבור אנקרה.

הגינוי הבינלאומי לתקיפה הטורקית היה מהמם והתגובה למבצע נדונה בישיבת חירום של מועצת הביטחון של האו"ם ביום חמישי.

ראש האו"ם אנטוניו גוטרס הביע "דאגה עמוקה" מפני האלימות, בעוד חמשת חברי המועצה המועצה האיצו בטורקיה "להפסיק את הפעולה הצבאית החד צדדית".

ראש הממשלה נתניהו גינה את פלישת טורקיה לאזורים הכורדיים בסוריה ואמר כי ישראל מוכנה להרחיב את הכורדים לסיוע הומניטרי.

"ישראל מגנה בחריפות את הפלישה הטורקית לאזורים הכורדים בסוריה ומזהירה מפני הטיהור האתני של הכורדים על ידי טורקיה וסביבתה. ישראל מוכנה להעניק סיוע הומניטרי לאנשים הכורדים החוצפנים ", אמר נתניהו בהצהרה.

כוחות כורדים סורים איבדו 11,000 חיילים ומילאו תפקיד מפתח במאבק לאורך השנים למיגור הטרוריסטים "ח'ליפות" שהקים באזור.

!תהיו הראשונים לדעת

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן