ארדואן מתרברב : הצבא הטורקי חיסל 109 מחבלים (חיילים כורדים)

מוקדם יותר היום (חמישי), התרברב ארדואן כי הצבא הטורקי חיסל 109 חיילים כורדים של ה- YPG / SDF, שכן משרד הביטחון הודיע ששני כפרי הגבול "נוקו מהטרוריסטים", בהתייחס לכוחות הכורדים, בעלי בריתם העיקריים של ארה"ב שנלחמו נגד דאעש.

"המבצע נמשך כרגע במעורבות של כל היחידות שלנו … 109 טרוריסטים נהרגו עד כה", אמר ארדואן בנאום בפני חברי מפלגת ה- AK שלו באנקרה.

ארדואן איים על אירופה שישלח 3.6 מיליון פליטים מוסלמים ליבשת אם הפלישה לסוריה תוגדר ככיבוש.

'היי האיחוד האירופי, תתעורר. אני אומר זאת שוב: אם תנסה למסגר את הפעולה שלנו שם כפלישה, המשימה שלנו היא פשוטה: אנו נפתח את הדלתות ונשלח אליך 3.6 מיליון מהגרים, "אמר ארדואן בנאום בפני הפרלמנט.

הפלישה הוקעה באופן נרחב ברחבי העולם, כאשר מנהיגי אירופה והנשיא טראמפ הזהירו את ארדואן מפני תקיפת סוריה, באומרו כי תקיפתה האווירית הייתה "רעיון רע" שלא מגובה על ידי ארצות הברית, וקראה לאנקרה להגן על מיעוטים דתיים.

מוקדם יותר השבוע נתן הבית הלבן אור ירוק לפלישה תורכית שהייתה מאוימת במשך זמן רב לאזור שהוחזק בכורדי בסוריה, והעביר את כוחות ארה"ב החוצה בשינוי מדיניות חוץ בפתאומיות, והפקיר את שותפיו הצבאיים הוותיקים שנלחמו בדאעש, הכורדים.

ה- SDF, בהובלת יחידות ההגנה על העם הכורדי (YPG), גינו את מהלך וושינגטון כ"דקירה מאחור ".

יותר ממאה קציני מילואים פנו לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו וראש המטה אביב כוכבי לבקש כי יעשו הכל כדי למנוע את טבח הכורדים על ידי הטורקים בסוריה, כך דיווחה כרמלה מנשה בקאן.

"עלינו, כישראלים וכיהודים, לעמוד נגד זה", כתבו. את המכתב יזם האלוף מילאיר יאיר קצין אגם הגדוד פינק.

!תהיו הראשונים לדעת

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן