מצרים: חשש מהפיכה- הפגנות קשות נגד נשיא מצרים עבד אלפתח אסיסי

השחקן והקבלן המצרי מוחמד עלי אמר כי הנשיא עבד אלפתאח אל-סיסי העליב בכוונה והפיל את שר התחבורה, הגנרל קאמל אל-וואזיר, שהיה ראש רשות ההנדסה המצרית .

מוחמד עלי, שעבד כמה שנים כקבלן בצבא מצרים, אמר כי מחלוקתו עם קאמל אינה מונעת ממנו להכיר בכישורתו כקצין מהנדסים, וכי הוא ידוע בצבא בזכות עבודתו הבלתי נלאית ועבודתו המתמשכת .

מוחמד עלי הסביר כי הגידול בפופולריות של קמל אל-וואזיר בתקופתו כיו"ר הגוף ההנדסי גרם למקורבים לסיסי להזהיר אותו וכי הוא מתכנן להפיל אותו .

עלי הסביר כי סיסי העביר לשר את תיק העבודות של משרד התחבורה והתקשורת לאחר הטרגדיה של רכבת קהיר, סוף פברואר, והדגיש כי מדובר בהקדמה לאי האישום נגדו במקרה של אסון דומה .

הוא הדגיש כי השר סירב להשתלט על המשרד בגלל חומרת כוחו, אך סיסי לחץ עליו לקבל, ואז העלב אותו במכוון בוועידה ציבורית, שם התבקש להישאר עומד בצורה משפילה, מה שהעלה את הלעג לקצינים ולפקידים לצד השר .

מוחמד עלי הצביע על אירוע נוסף, שהוא קידום סיסי כאמל אל-וואזיר לדרגת קבוצה בשידור חי, ובחלק מהתעלמות, ובאופן מנוגד למסורות ולמנהגים צבאיים .

בתורו, סגן אלוף סמי אנאן, שנעצר במשך חודשים ארוכים, פרסם הודעה המאשרת כי מצרים חווה תקופה קשה של הידרדרות וירידה בכל תחומי החיים, ונסיגת תפקיד הצבא בתפקידו העיקרי להגן על המדינה.

הוא הוסיף בהצהרה המיוחסת לו: "במשטר הקיים יש אנשי צבא בכל מגזרי העימות עם העם, שפגעו בממסד הצבאי בלב המצרים והראו לכל גודל השחיתות לראש המשטר (שר הביטחון לשעבר), שהודה בפני כולם באופן שפוגע במוניטין של המדינה ובמוניטין של הצבא . "

הוא קרא לצבא לריסון, להגן על רצון העם, לשמור על יוקרתם של הכוחות המזוינים ולחזור לתפקיד האמיתי של הצבא .

אנאן פנה לשר ההגנה המצרי הנוכחי, גנרל מוחמד זכי, באומרו: "אני יודע שכבוד הצבא העמיד אותו בראש המשטר בסכנה וכי הצבא המצרי אינו כשיר להעליב את תושביו ולהעמיד אותם בעימות עם העם וכי צבא מצרים מוטל עליו להגן על העם ועל יכולות המולדת בה עומד ראש המשטר. לצורך אינטרסים אישיים . "

!תהיו הראשונים לדעת
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן