שר ההגנה האיראני: הרפובליקה האסלאמית תביס את הברית האמריקאית והישראלית

שר ההגנה האיראני, אמיר חתמי, אמר כי הרפובליקה האסלאמית תביס את הברית האמריקאית והישראלית, על פי סוכנות הידיעות האיסלאמית.

"אנחנו נביס את החזית האמריקאית-ציונית", אמר.

"הרפובליקה האסלאמית של איראן עומדת כיום בשיא ההיערכות הביטחונית-צבאית נגד כל איום או פעולה תוקפנית", אמר חאתמי.

הוא הוסיף כי איראן השיגה רמה כה גבוהה של מוכנות למרות היותה תחת סנקציות, והדגישה כי צעדים מגבילים נגד המדינה לא הצליחו לעכב את הגברת איראן בכוח ההגנה שלה.

ביום רביעי שעבר אמר בכיר איראני לרויטרס, כי טהראן מוכנה לכל התרחישים מ"התמודדות עם דיפלומטיה ", אך ארצות הברית אינה יכולה להרשות לעצמה מלחמה נוספת במזרח התיכון.

וושינגטון ציוותה על עזיבתם של עובדי ממשלת החירום מעיראק ביום רביעי, לאחר ששמעו שוב ושוב את דאגתה של ארה"ב מפני הסכנה הנשקפת מהטרוריסטים הנתמכים על ידי איראן.

ישראל תעמוד מול ארצות-הברית כדי להתמודד עם איראן, כך אמר היום (ג ') ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

"אנו מאוחדים ברצון שלנו לעצור את התוקפנות האיראנית", אמר. "ישראל וכל מדינות האזור וכל המדינות המבקשות שלום בעולם צריכות לעמוד יחד עם ארצות הברית נגד התוקפנות האיראנית".

ארבע ספינות – שתי סעודיות, אחת נורווגית ואמריקאית אחת – ניזוקו ביום ראשון מול חופי איחוד האמירויות הערביות סמוך לנמל פוג'ירה, במה שתיארו פקידים אמירים כפעולות חבלה.

הפיגוע אירע 140 ק"מ דרומית למצרי הורמוז, שם עובר כשליש מכל הנפט הנסחר בים.

פקיד אמריקני אמר אתמול כי הערכה ראשונית של צוות צבאי אמריקני היא כי פרוקסי מגובה איראני או איראני השתמשו בחומרי נפץ כדי לפוצץ חורים גדולים בארבעה ספינות מעוגנות מול חופי איחוד האמירויות הערביות.

ביום שלישי הותקפו שתי תחנות שאיבה במזל"טים בסעודיה. הפיגוע בא לאחר זמן קצר, לאחר שמעורבים איראנים חמושים בחסות תימן באיראן אמרו כי הם פתחו בהתקפות על המתקנים בסעודיה.

הנשיא דונלד טראמפ קיבל תוכנית של כמה מעוזריו הבכירים המציעים לשלוח עד 120,000 חיילים למזרח התיכון אם איראן תתקוף את הכוחות האמריקנים.

מטוסי F-15 ו- F-35 הצטרפו ל- B-52 של סיורי אוויר גלויים מעל המפרץ הפרסי במה שתקוות ארה"ב מהווה מסר הרתעתי לאיראן.

!תהיו הראשונים לדעת

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן