"השר" לענייני ירושלים של רשות הטרור- ירושלים ואל אקצה בסכנה, קורא לקהילה בנלאומית להתערב.

השאלה הראשונה מדוע המחבל הזה של אבו נאזן מסתובב חופשי בירושלים? מי אישר לו כניסה? השר לענייני ירושלים עדנאן חוסייני אמר כי העיר ירושלים ואל-אקצה נכנסים בימים אלה בסכנה חמורה, בעקבות פעולות על ידי שלטונות הכיבוש ומוסדותיה השונים.
אל-חוסייני אמר בראיון בלעדי לוואפא כי "ירושלים היא סחורה מעניינת ברחוב הישראלי", והיא מנוצלת על ידי מועמדים לבחירות הקרובות כדי לקבל יותר אהדה וקולות ".
הוא הגיב  אתמול על סגירת המוסדות בירושלים, במיוחד אוריינט ההאוס, אומר: הסגר הוא לצמיתות אבל הם מחדשים אותו מדי שישה חודשים, וראה כי סגר חידוש ההחלטה אוטומטי הבחנה פוליטית.

"סגירת מוסדות ירושלים והקשיים לאוכלוסיה הערבית המונחים בפני המוסדות הקיימים"
גם חוסייני ראה את האישור של הכיבוש לאחרונה על הפעלת הרכבת הקלה במרכז ירושלים, שמגיע לאחר השלמת יתר של קווי הרכבת הקלה בעיר, תוך שהוא מציין כי "תוכניות אלה אינן משרתות את בעלי העיר ותושביה, אך בשימוש הקרקע של העיר כדי לכסות פרויקטים אלה שמשרתים השילוב של ההתנחלויות ומרכז העיר מערבית לירושלים, וכן על השליטה והשתלטות על העיר העתיקה וסביבותיה ".
"למרות שהתוכנית והפרויקט נושאים כתובת תיירותית, מדובר בפרויקט פוליטי עם הבחנה, אשר יעוות את הטבע הציורי של האזור וישנה את ציוני ירושלים שמספרים את סיפור ההיסטוריה שלה", אמר.
מצד שני, חוסייני הצביע על הטרדה ומסים המוטלים על ידי ישראל על סוחרים ואזרחים בירושלים ביום, ואשר אינם עולים בקנה אחד עם רמת הכנסה הפלסטינית בעיר, והפך המסים מייצגים סכנה הנדל"ן כי לא ניתן לבעלי לשלם מסים שלהם ומכר באמצעות מכרז ציבורי מצד מושם עליהם.
הוא הזהיר מפני הסכנה של מזימות הכיבוש מיקוד בתי ספר בירושלים, בעיקר בעיר העתיקה שלה וסביבותיה, ואמר כי הנושא של חינוך, ממשיך במלוא הקצב, ויש בסכנת סגירה של בתי ספר היסטורי, והפחד של סגירת יותר של בתי ספר פרטיים אלה ממוקמים בתוך העיר העתיקה, שהפכה כמטרה לכיבוש, והסכנה החמורה נמצאת בתהליך של ייהוד ובידוד העיר הקדושה ומגזריה. הוא אמר: "ספר קדיסיה ובתי ספר אחר בתוך העיר העתיקה יש היסטוריה, וכל בית המקדש שלי של אביו או סבו למד, חלק חשוב בהיסטוריה של העיר, דגלי פלסטין לאשר השורשים שלהם שהכיבוש עובד על מחיקה."
הוא הסביר כי מדיניות הכיבוש יש לא במיוחד לגבי הריסת הבתים של אזרחים, והעמדה לדין של אזרחים בשכונות העיר, כגון שכונת ג'ראח מערבית, ושכונות של העיר שונה סילוואן השתנו סוגיות משפטיות חיות מאז תקופות ארוכות של כיבוש משפט חרף העובדה החלטה פוליטית ולא משפטיות, ויש היתכנות מללכת אל בתי המשפט האלה, שמממשים את מדיניות הכיבוש, המחייבת אותנו להכין את הדברים שלנו כדי להעביר ולהציג את התיקים שלנו בפני בתי משפט בינלאומיים ".
השר הזהיר ירושלים של התמדה של כיבוש אל-אקצה מסגד אל-מובארק, אמר כי "ישראל" ולפעול מסגד אל-אקצה, מתוך אמונה כי אין זה לכבודו של מדינות ערב והאסלאם, בהעדר התגובות פה ושם, אשר נעלמו לחלוטין ואפילו ראויות לגינוי גינוי וגינויים הצהרות. הוא אמר: "נכנסנו לסכנה חמורה בהליכים לשינוי המצב במסגד אלאקצא".
הוא הדגיש כי מוסלמים ברחבי העולם נושאים באחריות ובגורל מסגד אלאקצא כמסגד והראשון מקבל אותם.
הוא תאר את החגיגה של ח"כ קיצוני "יהודה גליק" בתוך חופתו ימים אל-תקצה לפני האתגר הבוטה, ומשקף התעלמות של כל הערכים, מוסר ההתעלמות של האנושות על התחושות של מוסלמים.
חוסייני הצביע על פלישות של הכיבוש והמתנחלים יומי מסגד אל-אקצה, ואת הביצועים של תפילות של התלמוד, כמו גם התקפות על השומרים, ואת הנסיגה של הכוחות ההקדשות, והסרת השומרים שעובדים לשמור המסגד שלהם במקום את הסרת המתנחלים מחללי המקום ומערבבים עד הכאוס בו.

אל-חוסייני סיכם ואמר כי "ירושלים עוברת תקופה קשה וגורלית, הקוראת לסיום החלוקה והקיפאון, כי האתגרים נעשים קשים יותר בשטח".

(מתורגם מערבית)

!תהיו הראשונים לדעת

תגובות לכתבה

Be the first to comment on ""השר" לענייני ירושלים של רשות הטרור- ירושלים ואל אקצה בסכנה, קורא לקהילה בנלאומית להתערב."

Leave a comment

Your email address will not be published.
דילוג לתוכן