הנייה: בידנו אוצר ביטחוני שלא יסולא בפז

נאום איסמעיל הניה:
לאסירים הפלסטינים בכלא הישראלי: ״לא יחלוף זמן רב ונשחרר אתכם. שחרור האסירים הוא בראש סדר העדיפויות שלנו.

מתייחס לאירוע בח'אן יונס: ״על האויב לדעת שאדמת עזה אסורה לו. אם ייכנס ייהרג או יילקח בשבי. הכיבוש נחל תבוסה צבאית ומדינית מידי נור ברכה (איש עז אדין אלקסאם שנהרג בפעילות מול הכוחות הישראלים בח'אן יונס). הדרך בה נכנסו כוחות צה"ל לעזה והדרך בה יצאו ממנה ידועות לאשורן לזרוע הצבאית. מועדי כניסת הכוחות ידועים להתנגדות. בידי ההתנגדות ציוד מתקדם ששימש את הכוחות המיוחדים של צה"ל וניתן ללמוד ממנו הרבה גם על פעולות של ישראל מחוץ לעזה במדינות אחרות בעולם. מדובר ב"אוצר" בטחוני המצוי בידי ההתנגדות שלא יסולא בפז. יש לכך השלכות ברמת השטח. גדודי עז אדין אלקסאם יערכו בימים הקרובים מסיבת עיתונאים בה יחשפו את מה שצריך בעניין הכוחות הישראלים. ליברמן איים על ההתנגדות בעזה, בלבנון ובסוריה. ליברמן נפל וההתנגדות נשארה. האמריקאים והכיבוש ביקשו להביס את חמאס באו"ם ובסופו של דבר הם הובסו בעצמם. מוסיף דברים בשבח ההתנגדות בגדה בדרכם של יחיא עיאש ומחמוד אבו הנוד.
״ההתקוממות החדשה בגדה היא תגובה להשפלה שגורם הכיבוש בגדה ובירושלים.
האינתיפאדה המתחדשת היא הקבר של ״עסקת המאה״.

בתגובה לטענות ישראל כי הפיגועים האחרונים מוכוונים מעזה: כי אנשי חמאס, פת"ח והפלגים בגדה אינם זקוקים להכוונה בשלט רחוק.
״6 מיליון פלסטינים מחכים לממש את זכות השיבה. אל תחשבו שנורמלזיציה של כמה ארגונים היא הישגי ישראלי. האומה הערבית המוסלמית מתעבת את ישראל.

״יש לי אחים ואחיות בתוך ישראל שביקשו לבוא לנחם אותי בשל מות אחי. ישראל מנעה זאת בתואנה שאסמאעיל הניה תומך בפיגועים האחרונים בגדה. וכי מה ציפיתם שאגנה אותם?

״אני מודיע מכאן שחמאס מוכנה ללכת לממשלת אחדות לאומית. אנו קוראים לעריכת בחירות כלליות בתוך 3 חודשים. על התיאום הבטחוני להפסק באופן מיידי.

״אני מוכן להפגש עם אבו מאזן בעזה או בקהיר. אני קורא להקמת מסגרת פלסטינית משותפת ואסטרטגיה לאומית משותפת.

!תהיו הראשונים לדעת

תגובות לכתבה

דילוג לתוכן